محمد انصارالحسینی

محمد انصارالحسینی

محمد انصارالحسینی در سال ۱۳۴۲ ه ش در خانواده ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود و از همان کودکی با تشویق والدین در جلسات قرآن ، مراسم مذهبی و صفوف نماز جماعت شرکت می نمود . با شروع انقلاب شکوهمند اسلامی و نهضت خونین سال ۱۳۵۷ ایشان مجدانه در تظاهرات و مبارزات بر علیه حکومت خود کامه پهلوی شرکت می نمود . روح بلند و ایمان قوی او باعث گردیده بود که در تمامی صحنه های انقلاب حضور فعال داشته باشد . سید محمد علاقه زیادی به تلاوت قرآن و عبادت خالصانه داشت .

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران چه در پشت جبهه و چه در خطوط مقدم جنگ حضر فعال و چشمگیری داشت و در این راستا لیاقت و شایستگی فراوان از خود نشان داد به طوری که مسئولیتهای خطیر و سنگینی بر د.وش وی گذاشته شد .

ایشان در عملیات بسیاری که توسط سپاه اسلام انجام شد،شرکت داشت و در مقاطع مختلف مسئولیت بهداری تیپ ۴۴قمر بنی هاشم(ع) ، تیپ ۹۱بقیه الله(عج) و مسئول محور بهداری لشکر ۱۴ امام حسین (ع) را عهده دار بود . صداقت شجاعت و اخلاص این سردار بزرگ زبانزد بچه های رزمنده بود ، آنهایی که او را می شناختند مجذوبل اخلاق خوب و بر خورد شایسته و اخلاق ایشان بودند . حضور مستمر ایشان در خط مقدم و در بین نیروهای تحت امرش اثر قابل توجهی بر روحیه نیروها داشت . دانشجو کارشناسی در رشته شیمی بود. به عنوان  ستاد مشترک امداد و درمان در جبهه حضور یافت. بیست و نهم فروردین ۱۳۶۷، با سمت امدادگر در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش شهید شد. مزار او در گلستان شهدای اصفهان واقع است.

۰

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
رفتن به نوارابزار