عبدالکریم فراری عهدی مطلق صفحه شخصی
عبدالکریم فراری عهدی مطلق
وضعیت کاربر
زندگی نامه

- اینجانب عبدالکریم فراری عهدی مطلق متولد بغداد و جزء ایرانی‌هایی بودیم که در بغداد زندگی می‌کردیم ولی شناسنامۀ ایرانی داشتیم و در اصل ایرانی هستیم. جدم اصفهانی بوده و به عراق مهاجرت کرده بودند و پدر و مادرم هم در بغداد متولد شده بودند. از لحاظ مالی وضعیت خوبی داشتیم و به پیشۀ خیاطی مشغول بودیم، اما در سال 1350، حسن البکر، ایرانی‌ها را از بغداد بیرون کرد  و اموال ما را مصادره کرد.

- تا اول دبیرستان را در عراق گذراندم و موقعی که توسط دولت بغداد، ایرانی‌ها مجبور به خروج شدند، فرصتی به ما داده نشد به طوری که من با روپوش مدرسه بودم که از بغداد بیرون آمدیم و به منزل خاله‌ام در محلۀ امامزاده حسن در تهران آمدیم.

- ما بعد به شهباز جنوبی در میدان خراسان تهران رفتیم و در آنجا خانه‌ گرفتیم. حاج یوسف کشفی، فرمانده بهداری لشکر امام حسین(ع) هم موقعی که تازه مجروح شده بود و یک چشمش را از دست داده بود، یک بار به منزل ما آمده است. من چون زبان فارسی بلد نبودم، کلاس اول دبیرستان را برای من چهارم دبستان حساب کردند ولی از آنجایی که دانش‌آموز فعالی بودم، سریع پیشرفت کردم.

- ما در سال 1355 به بندرعباس مهاجرت کردیم.

- اواخر مهرماه 1358 دکتر کشفی‌پور و دکتر فدایی برای تهیه دارو به بندرعباس آمده بودند. من هم در بهداری مسئول امور دارویی بودم و به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، دارو تحویل می‌دادم. نسخه را گرفتم و چون برای جنگ بود، سنگ تمام گذاشتم و یک وانت پر کردم  و همراه تعدادی از بچه‌های بهداری، آقای مرادی و آقای محمدعلی پیرامقدم با یک خاور آمبولانس عازم شدم.

- من از آنجایی که به اصفهانی‌ها علاقه داشتم، به گلف  در اهواز که دست بچه‌های اصفهان بود، رفتم و و از آنجایی که برای مسائل دارویی و بهداشت آمده بودم، به همراه آقا رسول و آقای پیرایی مقدم با یک آمبولانس به شهرک دارخوین رفتم.

- اواخر سال 1363برای سنگربندی و دپوسازی به جزیره‌های لارک و هنگام و قشم رفتم.

پروفایل

اطلاعات کاربر

عبدالکریم فراری عهدی مطلق
عبدالکریم
فراری عهدی مطلق
مرد
هرمزگان

تالار گفتگو

This user has no forum posts.

ارتباط با دیگران

شما با کاربر دیگری ارتباط ندارید

گالری عکس و اسناد

هیج تصویری وجود ندارد.

دل نوشته ها

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گالری فیلم