حسن حیدری نیا صفحه شخصی
حسن حیدری نیا
وضعیت کاربر
زندگی نامه

- اینجانب حسن حیدری‌نیا متولد 1341 در بندرعباس و یک خانواده مذهبی می‌باشم. مقطع ابتدایی را در دبستان مشیردوانی گذراندم و ناظم ما هم پدر شهید عراقی‌زاده بودند و دانشگاه را هم در بندرعباس و رشته حقوق قضایی و اخیراً هم کارشناسی ارشد را در رشته حقوق جزا و جرم شناسی گذراندم.

- من از سال 1354 در مسجد کوفه بندرعباس در کلاس‌های قرآن حاج آقا اسد حمایتی که اکنون در قم تشریف دارند، شرکت می‌کردم و برای راهپیمایی به کوه‌های گنو و دزک بندرعباس می‌رفتیم و آنجا با مواد منفجره کار می‌کردیم.

- در سال 1359 که جنگ تازه شروع شده بود، من در دبیرستان شهید مطهری در تهران بودم. دعای کمیل برگزار شده بود و حجت‌الاسلام رستگاری، دعا را قرائت می‌کرد. آن زمان مقام معظم رهبری(حفظه الله) که ریاست جمهوری بودند، هم  تشریف آورده بودند. وسط مراسم یک جانباز جوانی را هم با برانکارد آوردند که دوتا دست را کامل و دوپا را از زانو از دست داده بود و فقط یک تنه و یک سر از او باقیمانده بود و یک مفاتیح کوچک روی سینه او گذاشته بودند و به دعای کمیل گوش می‌داد. اینجا یک جرقه‌ای در ذهن من زده شد که به جبهه بروم.

- من با شهید عراقی‌زاده دوست بودم و از ایشان که پرسیدم شما کجا رفتید، گفتند بهداری لشکر امام حسین(ع) و مشوق اصلی نیروهای بندرعباس، حاج یوسف کشفی و شهید عراقی‌زاده بودند و جالب اینکه موقعی که می‌خواستم بروم، تعدادی اصفهانی مثل شهید اصغر اسماعیل‌زاده که ساکن بندرعباس بود، هم همراه من به دارخوین رفتیم.

- من از سال 1360 تا 1362 و برای عملیات‌های والفجر یک و دو در منطقه بودم. عملیات والفجر یک در زبیدات  جنوب بود و عملیات والفجر دو هم در حاج عمران  عراق بودم.

پروفایل

اطلاعات کاربر

حسن حیدری نیا
حسن
حیدری نیا
مرد
هرمزگان

تالار گفتگو

This user has no forum posts.

ارتباط با دیگران

شما با کاربر دیگری ارتباط ندارید

گالری عکس و اسناد

هیج تصویری وجود ندارد.

دل نوشته ها

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گالری فیلم