شهید مهدی زین الدین صفحه شخصی
شهید مهدی زین الدین
وضعیت کاربر
زندگی نامه
سردار شهید مهدی زین الدین
فرمانده لشکر17علی ابن ابی طالب(علیه السلام) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

  سال 1338 ه ش در تهران متولد شد.

در دوران کودکی قرآن را بدون معلم و استاد یاد گرفت و بعد از رفتن به دبستان هم درس میخواند و هم به پدرش در کتاب فروشی کمک می کرد.

در دبیرستان با مسائل مذهبی و ساسی بیشتر آشنا می شود و این دوران او هم زمان می شود با آشنایی او با شهید مدنی. کسی که مهدی خود را همیشه مدیون او می دانست.

پدرش به خاطر مبارزه با شاه دوبار تبعید شد. خودش هم چون در دبیرستان به عضویت حزب رستاخیز در نیامد اخراجش کردند.

با تغییر رشته از ریاضی به طبیعی توانست دیپلم بگیرد و در کنکور سال 1354 شد رتبه چهارم در دانشگاه شیراز ولی به خاطر تبعید دوباره پدرش مجبور به انصراف از تحصیل شد.

باز هم پدر مهدی از سقز به اقلید فارس تبعید شد ولی این بار مخفیانه به قم رفتند تا تا پیروزی انقلاب مخفیانه زندگی و مبارزه کردند.

بعد از انقلاب از اولین کسانی بود که به جهاد سازندگی رفت و پس از تشکیل سپاه پاسداران به آنجا رفت و به عنوان مسئول واحد اطلاعات سپاه قم مشغول فعالیت شد.

با شروع جنگ بعد از دیدن یک دوره نظامی کوتاه همراه با یک گروه 100 نفره به جبهه رفت .

بعد از مدتی شد مسئول شناسايي يگان هاي رزمي و بعد از آن هم مسئول اطلاعات عمليات سپاه دزفول و سوسنگرد شد.

در عمليات بيت‌المقدس مسئوليت اطلاعات عمليات قرارگاه نصر را برعهده داشت و در عمليات رمضان به عنوان فرمانده تيپ علي‌بن ابيطالب(علیه السلام) كه بعدها به لشكر تبديل شد انتخاب گرديد.

آبان سال 1363 مهدی زين‌الدين به همراه برادرش مجيد كه مسئول اطلاعات و عمليات تيپ 2 لشكر علي‌بن ابيطالب(علیه السلام) بود، برای شناسايي منطقه عملياتي از کرمانشاه به سمت سردشت حركت مي‌كنند. همان جا مي‌گويد: من چند ساعت پيش خواب ديدم كه خودم و برادرم شهيد شديم!

موقعي كه عازم منطقه مي‌شوند، راننده‌شان را پياده می کنند و مي‌گويند: خودمان مي‌رويم. جاده سردشت نا امن بود، ماشین شان را میبندند به گلوله. برادرش در دم شهید می شود. مهدی تا از ماشین بیرون می پرد با آرپی جی می زنندش.

فرمانده محبوب بسیجی ها حالا دوست داشتنی تر از قبل شده و بسیار ماندگارتر در قلب ها...

پروفایل

اطلاعات کاربر

شهید مهدی زین الدین
شهید مهدی
زین الدین
مرد
1338/01/01
تهران
1363/08/01

وصیت نامه

بسمه تعالی

اولین شرط لازم برای پاسداری از اسلام، اعتقاد داشتن به امام حسین(ع) است. هیچ کس نمی‌تواند پاسداری از اسلام کند در حالی که ایمان و یقین به اباعبدالله‌الحسین(ع) نداشته باشد. اگر امروز ما در صحنه‌های پیکار می‌رزمیم و اگر امروز ما پاسدار انقلابمان هستیم و اگر امروز پاسدار خون شهدا هستیم و اگر مشیت الهی بر این قرار گرفته که به دست شما رزمندگان و ملت ایران، اسلام در جهان پیاده شود و زمینه ظهور حضرت امام زمان(عج) فراهم گردد، به واسطه عشق، علاقه و محبت به امام حسین(ع) است. من تکلیف می‌کنم شما «رزمندگان» را به وظیفه عمل کردن و حسین‌وار زندگی کردن.
در زمان غیبت کبری به کسی «منتظر» گفته می‌شود و کسی می‌تواند زندگی کند که منتظر باشد، منتظر شهادت، منتظر ظهور امام زمان(عج). خداوند امروز از ما همت، اراده و شهادت‌طلبی می‌خواهد. در این وصیت نامه فقط مقدار بدهکاریها و بستانکاریها را جهت مشخص شدن برای بازماندگان و پیگیری آنها می نویسم،به انضمام مسائل شرعی دیگر.
1- مسائل شرعی:
الف)نماز: به نظرم نمی آید بدهکار باشم.ولی مواقعی از اوان ممکن است صحیح نخوانده باشم،لذا یکسال نماز ضروری است خوانده شود.
ب)روزه:تعداد190روزه قرض دام وتنوانستم بگیرم.
ج)خمس:سی و پنج هزار ریال به دفتر آیت الله پسندیده بدهکار هست.
د)حق الناس:وای از آتش جهنم و عالم برزخ،خداوند عالم بصیراست.
2- مادیات
الف:بدهکاریها:
1- مبلغ شش هزار تومان معادل شصت هزار ریال به طرح و عملیات ستاد مرکزی بدهکارم،البته قبض دویست هزار ریال است،ولی ازاین مبلغ شصت هزار ریال بدهی بنده است.
2- وام یک میلیون ریالی از ستاد منطقه 1گرفته ام که ماهانه بیشتر ازهزار ریال باید بدهم، از این مبلغ هزار و هفتصد و پنجاه تومان حق مسکن را سپاه می دهد و دویست و پنجاه تومان از حقوقم کسر نمایند.
3- پنجهزار ریال به آقای مهجور (ستاد لشگر) پول نقد بدهکارم و پرداخت شد توسط در گاهی.

ب – بستانکاریها:
1-مبلغ هفتاد و پنجهزار ریال رهن منزل که به آقای رحمانی توفیقی جهت منزل مسکونه داده بودم و طلبکارم.این منزل را بمدت یکسال اجاره نمودم. باتفاق های رحمان توفیقی که ما در طبقه بالا و رحمان در طبقه پایین زندگی می کردند و ظاهرا شهیدحسن باقری از طریق آقای استادان منزل را از شخصی بنام معاضدی(صاحب اصلی خونه)اجاره کرده بودند،ولی نامبرده یکسال است که مبلغ فوق را مستردننموده است.
2- مقداری پول هم که مبلغ آن را نمیدانم (یادم نیست)نزد پدرم داشته‌ام و مقداری هم مجددا اگر به پدرم داده‌ام جهت بدهی‌ها
پدرم برای خانه‌ای که خریده بود تا با آن زندگی کنیم ولی خانه متعلق به پدرم می‌باشد و من فقط مبلغ فوق ویکصد هزار تومان وام مندرج در بند2. بدهکاریها ره از مبلغ نهصد و سی هزار تومان وجه بابت خانه مسکونی که پدرم خریده بوده است را داده‌ام که در صورت مرگ من و فروش خانه مستدعی است.باقیمانده وام را به سپاه برگردانده و طلبکاری من از پدرم رابه همسر و فرزندم بدهید و باقیمانده پول خانه هم طبیعتا به پدرم میرسد.مطلب دیگری به ذهنم نمی‌رسد و اگر کسی مراجعه کرد با توجه به وصییت من اقدام نمایید.

مهدی زین الدین

تالار گفتگو

This user has no forum posts.

ارتباط با دیگران

شما با کاربر دیگری ارتباط ندارید

گالری عکس و اسناد

هیج تصویری وجود ندارد.

دل نوشته ها

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گالری فیلم