شهید مهدی باکری صفحه شخصی
شهید مهدی باکری
وضعیت کاربر
زندگی نامه
سردار شهید مهدی باکری
فرمانده لشگر 31 عاشورا

  بیست وپنج بهمن سال 1333 در شهرستان مياندوآب در يك خانواده مذهبي و باايمان متولد شد.

تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در اروميه به پايان رسانيد و در دوره دبيرستان (همزمان با شهادت برادرش علي باكري به دست دژخيمان ساواك) وارد جريانات سياسي شد.

بعد از گرفتن ديپلم با وجودی كه از شهادت برادرش بسيار ناراحت بود، به دانشگاه رفت و در رشته مهندسي مكانيك مشغول تحصيل شد.

او و دوستانش نقش مهمی در بر پایی تظاهرات شهر تبریز در پانزدهم خرداد 1354 و 1355 داشتند. همان زمان توسط ساواک شناسایی شد و بارها برای بازجویی به اداره‌ی امنیت برده شد اما چون مدرکی علیه او نداشتند تحت نظر آزاد شد.

دوره سربازي او در سال 1356 بود که با تبعيت از اعلاميه حضرت امام خميني(ره) در حالي كه در تهران افسر وظيفه بود از پادگان فرار و به صورت مخفيانه زندگي كرد.

1357 بعد از پيروزي انقلاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي رفت و در سازماندهي و استحكام سپاه اروميه نقش فعالي را ايفا كرد.

مهدی مدتی هم دادستان دادگاه انقلاب اروميه شد.

همزمان با خدمت در سپاه، به مدت 9 ماه به عنوان شهردار اروميه شد.

در سال 1359ازدواج کرد و مهريه همسرش اسلحه كلت او بود. دو روز بعد از عقد به جبهه رفت و پس از دو ماه به شهر برگشت.

بنا به مصالح منطقه،شد مسئول جهاد سازندگي استان و بعد از آن شد فرمانده سپاه ارومیه.

1361 در عمليات فتح‌المبين با عنوان معاون فرمانده تيپ نجف اشرف حضور داشت و در منطقه رقابيه از ناحيه چشم مجروح شد و به فاصله كمتر از يك ماه در عمليات بيت‌المقدس (با همان عنوان) شركت كرد.

1361در مرحله دوم عمليات بيت‌المقدس از ناحيه كمر زخمي شد و با وجود جراحت هايي كه داشت در مرحله سوم عمليات، به قرارگاه فرماندهي رفت تا عملیات را از پشت بي‌سيم هدايت كند.

24 تیر ماه 1361در عمليات رمضان با سمت فرماندهي تيپ عاشورا حضور یافت و اين بار نيز مجروح شد.

در 9 مهرماه 61در عمليات مسلم بن عقيل با فرماندهي او بر لشكر عاشورا و ايثار بچه های لشکرش، بخش عظيمي از خاك ايران اسلامي و چند منطقه استراتژيك آزاد شد.

مهدی در عمليات والفجرمقدماتي و والفجر يك، دو، سه و چهار نیز با عنوان فرمانده لشكر عاشورا حضور یافت.

2 اسفند 62 در عمليات خيبر زماني كه برادرش حميد شهید شد، با وجود علاقه زیادی كه به او داشت، بدون آنکه ناراحتی اش را بروز دهد با خانواده‌اش تماس گرفت و گفت: شهادت حميد يكي از الطاف الهي است كه شامل حال خانواده ما شده است.

پانزده روز قبل از عمليات بدر به مشهد مقدس مشرف شد و از امام رضا (علیه السلام) خواست كه خداوند توفيق شهادت را نصيبش نمايد.

مهدی باکری در عمليات بدر در تاريخ 25/11/63، به خاطر شرايط حساس عمليات، طبق معمول، به خطرناك ترين صحنه‌هاي عملیات وارد شد و براثر اصابت تير مستقيم شهید شد.

موقعی كه پيكر مطهرش را از طريق آب هاي هورالعظيم انتقال مي‌دادند، قايق حامل پيكر او مورد هدف آرپي‌جي دشمن قرار گرفت و برای همیشه در آب های هور العظیم آرام گرفت.

پروفایل

اطلاعات کاربر

شهید مهدی باکری
شهید مهدی
باکری
مرد
1333/11/25
1363/11/25

وصیت نامه

یا الله،‌یا محمد،یا علی،‌یا فاطمة زهرا،‌یا حسن،یا حسین،‌یا مهدی (عج) و تو ای روح الله و شما ای پیروان صادق شهیدان.

خدایا چگونه وصیت نامه بنویسم در حالی كه سراپا گناه و معصیت و نافرمانی ام. گرچه از رحمت و بخشش تو ناامید نیستم ولی ترسم از این است كه نیامرزیده از دنیا بروم. می ترسم رفتنم خالص نباشد و پذیرفته درگاهت نشوم. یا رب العفو، خدایا نمیرم در حالی كه از ما راضی نباشی. ای وای كه سیه روز خواهم بود.خدایا چقدر دوست داشتنی و پرستیدنی هستی! هیهات كه نفهمیدم. یا ابا عبدالله شفاعت! آه چقدر لذت بخش است انسان آماده باشد برای دیدار ربّش ، و چه كنم كه تهیدستم،خدایا تو قبولم كن.

سلام بر روح خدا، نجات دهنده ما از عصر حاضر، عصر ظلم وستم، عصر كفر و الحاد،‌عصر مظلومیت اسلام وپیروان واقعی اش. عزیزانم شبانه روز باید شكرگزار خدا باشیم كه سرباز راستین صادق این نعمت شویم و باید خطر وسوسه های درونی ودنیا فریبی را شناخته و بر حذر باشیم كه صدق نیت وخلوص در عمل ،تنها چاره ساز است.

ای عاشقان اباعبدالله بایستی شهادت را در آغوش گرفت،گونه ها بایستی از شوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند. بایستی محتوای فرامین امام را درك و عمل نمائیم تا بلكه قدری از تكلیف خود را در شكر گزاری بجا آورده باشیم.

وصیت به مادرم وخواهران و برادرانم و اهل فامیل بدانید اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست،همیشه بیاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل كنید،‌پشتیبان و از ته قلب مقلد امام باشید،‌اهمیّت زیاد به دعاها و مجالس یاد اباعبدالله و شهدا بدهید كه راه سعادت و توشه آخرت است. همواره تربیت حسینی و زینبی بیابید و رسالت آنها را رسالت خود بدانید وفرزندان خود را نیز همانگونه تربیت كنید تا سربازانی با ایمان و عاشق شهادت و علمدارانی صالح وارث حضرت ابولفضل برای اسلام ببار آیند. از همه كسانی كه از من رنجیده اند و حقی بر گردن من دارند طلب بخشش دارم و امید دارم خداوند مرا با گناهان بسیار بیامرزد.

                   خدایا مرا پاكیزه بپذیر

                         مهدی باكری

تالار گفتگو

This user has no forum posts.

ارتباط با دیگران

شما با کاربر دیگری ارتباط ندارید

گالری عکس و اسناد

هیج تصویری وجود ندارد.

دل نوشته ها

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گالری فیلم