راهنمای کاربر

راهنمای کاربران

* ثبت نام در سایت یاران شهید

برای ثبت نام در سایت گزینه«ثبت نام» از منوی بالای صفحه اصلی را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده نوع گروه ثبت نامی خود را انتخاب نمایید.

نکته1: اگر جزء خانواده معظم شهداء هستید و میخواهید نام  و اطلاعات شهید خود را در سایت وارد نمایید،بنا به دسته بندی یکی از گزینه های«شهیدان بهداری لشکر14، سرداران شهید واگر شهید مورد نظر در این دودسته نبود، گزینه سایر شهداء» را انتخاب نمایید.اگر جز رزمندگان هستید، گزینه «رزمندگان» و...

نکته2:نام کاربری و رمز عبور خود را بادقت وارد نمایید.چون برای ورود به سایت به آن نیاز دارید.

توجه: برای تکمیل عملیات ثبت نام، نیاز به ایمیل صحیح و واقعی می باشد چون در غیر اینصورت ثبت نام انجام نخواهد شد.

پس از ثبت‌نام و ورود اطلاعات موردنیاز، کاربر می‌تواند از طریق پنل ورود به سایت با وارد کردن نام کاربری و رمزعبور به پروفایل شخصی خود وارد شود. در وسط صفحه اطلاعات شخص و عکس وی قابل مشاهده است. در سمت راست صفحه منوی کاربر در دسترس می‌باشد که شامل گزینه‌های نمایش پروفایل من، ویرایش پروفایل من، صندوق پیام، ارسال تصویر، پست در انجمن و ارسال فیلم می‌باشد.

 1- نمایش پروفایل من

با انتخاب این گزینه، صفحه مشخصات کاربر ظاهر می‌شود که دارای سربرگهای پروفایل، تالارگفتگو، ارتباط با دیگران، گالری عکس، دلنوشته‌ها، پیام وگالری فیلم می‌باشد.با انتخاب یا کلیک روی سربرگ پروفایل، زیرگزینه‌های اطلاعات کاربر(شهید)، وصیت‌نامه(شهید)، خاطرات همرزمان، زندگینامه ودیدگاه خانواده ظاهر می‌‌شود. با انتخاب هریک می‌توان اطلاعات آن قسمت را مشاهده نمود.

2- ویرایش پروفایل من

در این سربرگ کاربر می‌تواند، اطلاعات خود را تغییر دهد و در پایان بر روی گزینه «به روزرسانی» کلیک نماید.

برای درج یا تغییر تصویر می‌توان بر روی سربرگ «تصویر» در صفحه ویرایش اطلاعات شخصی کلیک نمایید. برای جایگزینی تصویر جدید از منوی کشویی گزینه«آپلودتصویرجدید پروفایل» را انتخاب کنید. از طریق Choose file مکان فایل مورد نظر را انتخاب و در پایان بر روی گزینه به روزرسانی کلیک نمایید.

نکته: تصویر پروفایل خود را حداکثربا ابعاد(200*200)پیکسل و فرمت (jpeg) درنظر بگیرید.

با انتخاب گزینه«حذف تصویر» از منوی کشویی و انتخاب گزینه به روزرسانی ،تصویر فعلی حذف خواهد شد.

 

 3- صندوق پیام

در این صفحه، کلیه پیامهایی را که از سایر کاربران دریافت نمودید در صندوق دریافت و پیامهایی که شما به سایر کاربران ارسال نمودید را در صندوق ارسال مشاهده نمایید.با انتخاب گزینه«ارسال پیام» می‌توان برای سایر کاربران، پیام خود را ارسال نمایید. اسامی کاربر یا کاربرانی که قصد ارسال پیام برای آنها دارید را در جعبه «به» بنویسید و با کاما آنها را ازهم متمایز کنید. یا برای سهولت کار بر روی گزینه «نمایش همه کاربران» کلیک نمایید تا لیستی از کاربران نمایش داده شود.آنگاه کافیست بر روی اسامی‌ای که می‌خواهید، یکبار کلیک نمایید. اسامی انتخاب شده در جعبه«به» نمایش داده می‌شوند و با علامت کاما ازهم متمایز هستند.

با گذاشتن تیک ارسال یک کپی به خودم، رونوشت نامه را در صندوق دریافت خود خواهید داشت.

برای حذف پیام، در صندوق دریافت وارسال، بر روی دکمه حذف وبرای ارسال یک رونوشت از نامه به شخص دیگر بر روی دکمه ارسال به دیگری کلیک نمایید.

در صورت اشتباه یا صرفنظر از ارسال یک پیام با دکمه  فراخوانی نامه هایی را که ارسال کرده اید را تا زمانی که توسط کاربر مورد نظر خوانده نشده اند، فراخوانی نمایید.(نماد پاکت دربسته یعنی نامه هنوز خوانده نشده است.)

4- ارسال تصویر

با انتخاب گزینه ارسال تصویر از منوی کاربر، صفحه ای با باتم «بارگذاری» ظاهر می شود. برروی این دکمه کلیک نمایید.صفحه زیر ظاهر می شود.

 با انتخاب مجموعه موردنظر عکسهایی که برای آپلود انتخاب می کنید پس از بارگذاری در این مجموعه انتخاب شده به نمایش گذاشته خواهند شد.

از طریق دکمه های choose file فایلهای موردنظر را انتخاب  و در نهایت بر روی دکمه ارسال کلیک نمایید.پس از انجام کار با پیغام«آپلود با موفقیت انجام شد» روبرو خواهید شد.

نکته:فایلهای خود را با فرمت(jpeg) و حجم کمتر از100 کیلوبایت،رزولوشن 72 و حداکثرابعاد (600*600) پیکسل درنظر بگیرید.

 توجه: تصاویر آپلود شدۀ کاربران پس از تأیید مدیریت جامعه مجازی به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

5- پست در انجمن

با انتخاب این گزینه بدون رفتن به منوی تالار می توان برای تالار بخصوصی مطلب ارسال نمود. با انتخاب این گزینه صفحه زیر ظاهر می شود.

با کلیک بر روی منوی کشویی انجمن، تالار موردنظر را انتخاب می کنیم.مثلا تالار شهید انصارالحسینی، زیرمجموعه خاطرات دوستان.

 

در قسمت موضوع برای مطلب خود، عنوانی را درنظر بگیرید و متن خود را در قسمت پیام درج نمایید. درپایان بر روی دکمه submit کلیک نمایید.با مراجعه به منوی «تالارگفتگو» نیز می توانید وارد انجمن شده و مطالب خود را درج نمایید.

6- ارسال فیلم

برای بارگذاری کلیپهای خود از این گزینه در منوی کاربری استفاده می شود. پس از کلیک بر روی این گزینه صفحه زیر ظاهر می شود.

با کلیک بر روی choose Fileفایل موردنظر خود را انتخاب نمایید وسپس بر روی دکمه بارگذاری کلیک نمایید تا عملیات آپلود انجام شود.

نکته:  کلیپهای تصویری خود را با فرمت mp4و حجم  کمتر از8 مگابایت در نظر بگیرید.

 توجه: کلیپهای آپلود شدۀ کاربران پس از تأیید مدیریت جامعه مجازی به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

 

7- ارتباط با دیگران

برای برقراری ارتباط با دیگران کافیست به پروفایل کاربر مورد نظر بروید و برروی گزینه ارتباط با دیگران و انتخاب زیر گزینه درخواست ارتباط کلیک نمایید.

 پس از تایید دوستی شماتوسط کاربر موردنظر، نام شما در تب ارتباط با دیگران پروفایل کاربر و نام او در تب ارتباط با دیگران پروفایل شما ظاهر می شود.

برای تایید دوستی دیگران کافیست در صفحه پروفایل شخصی خود گزینه ارتباط با دیگران و زیرگزینه کنترل ارتباطات را انتخاب نمایید.

با انتخاب این گزینه یک پنجره با دو تب«مدیریت درخواست ها» و «مدیریت ارتباطات» برای شما ظاهر می شود.

در تب یا منوی مدیریت درخواست ها، شما می توانید درخواستهای دوستی سایر کاربران را رد (علامت ضربدر)یا تایید(علامت تیک) نمایید ودر نهایت دکمه بروزرسانی را کلیک نمایید.

در تب یا منوی مدیریت ارتباطات، شما می توانید دوستی های تایید شده را حذف نمایید. یا برای کاربری که با آن ارتباط دوستی دارید،پیام خصوصی ویا ایمیل ارسال نمایید ویا با کلیک برروی دیدن مشخصات به پروفایل کاربر موردنظر هدایت شویدو یا نوع دوستی خود (coworker/Friend)را با وی معین کنید.

8- جستجو

 کاربران می توانند علاوه بر جستجو بین مطالب سایت، به جستجو در بین کاربران دیگر اعم از شهدا، رزمندگان و کاربران عادی بپردازند. برای این منظور هم در منوی زندگینامه آیتم جستجو در نظر گرفته شده است و هم منوی جستجو در بالای صفحه اصلی سایت موجود می باشد.

ابتدا مجموعه موردنظر را برای جستجو از لیست کشویی انتخاب می کنیم.می توان اساس جستجو را برروی تصویر پروفایل کاربر قرار داد.برای این کار گزینه«تصویر نمونه کوچک» را برابر هست یا نیست قرار دهید. سپس درمنوی کشویی زیر آن برای مثال «صفحه شخصی تصویر داشته باشد» را انتخاب می کنیم.لیست کاربرانی(با توجه به مجموعه انتخاب شده؛شهید،رزمنده یا کاربران عادی) که صفحه شخصی آنها دارای تصویر است به نمایش در می آید.

برای جستجو بر اساس نام ویا نام خانوادگی نیز بدین صورت عمل می کنیم.اگر دقیقا بدنبال اسم خاصی می گردید، گزینه «دقیق» ولی اگر دنبال جستجوی بخشی از نام هستید،گزینه«عبارت شامل» را انتخاب کنید.

پس از آن در جعبه متنی زیر آن عبارت مورد نظر را تایپ و بر روی جستجو کلیک نمایید.

 

9-گفتگوی آنلاین

برای گفتگوی آنلاین یا چت نوشتاری با سایر اعضای سایت کافیست بر روی نمای«گفتگوی آنلاین» درسمت راست صفحه اصلی کلیک نمایید و یا در هربخشی از سایت هستید، بر روی دکمه «چت» در منوی پایین صفحه کلیک نمایید. وارد پنجره گفتگو خواهید شد. در صورت وجود کاربران دیگر در این پنجره، شما می توانید بصورت نوشتاری با آنها صحبت نمایید.

10- تماس با ما

برای انتقال پیشنهادات، انتقادات و یا هرگونه ابهام و سؤال در مورد سایت یاران شهید با شماره های تماس ،ایمیل سایت یا فرم مخصوص که در منوی «تماس با ما» در بالای صفحه اصلی درج شده است، با ما ارتباط برقرار نمایید.

نکته: اعضای آنلاین در سایت نیز در پنل سمت راست این صفحه، نمایش داده می شوند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید